14 08 2012

AŞK VE GURUR VE ZOMBİLER

AŞK VE GURUR VE ZOMBİLER |  görsel 1

ben tam bir aşk ve gurur hayranıyımdır. her ne kadar soğuk olduğu söylensede Mr. Darcy' i çok beğenirim. zaten 1995 BBC yapımıylada kalbimizi fethetmiş bir insandır. neyse bugün internette can sıkıntısından dolaşırken Seth Grahame-smith'in Abraham Lincoln Vampire hunter filmini inceliyordum. (bu ayın 17sinde gösterime girecek bu arada bu film duyurulur.)  sonra bu adamın pride and prejudice kitabına zombileri eklemiş. kitabın tanıtımı şöyle yapılmış. 

Jane Austen'ın sevilen romanının kemik kıran zombi kaosu sahneleri eklenmiş yepyeni ve genişletilmiş versiyonu böyle başlıyor. Öykümüzün başında sessiz sakin İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüştür... ve ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, ancak küstah ve kibirli Bay Darcy'nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip eder.

Elizabeth, Şeytan'ın veletlerini yenebilecek midir? Ve toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını alt edebilecek midir? Romantizmle, kalp kırıklıklarıyla, kılıç dövüşleriyle, yamyamlıkla ve binlerce çürüyen cesetle dolu olan Aşk ve Gurur ve Zombiler, dünya edebiyatının bir başyapıtını gerçekten okumak isteyeceğiniz bir kitaba dönüştürüyor.

"Tam da isminin çağrıştırdığı gibi eğlenceli, hatta çok daha fazla." The News&Observer

“Bu kitap beni resmen mest etti.” - Entertainment Weekly

“Asıl mesele şu: Bay Darcy’ye hastalık bulaşırsa, Elizabeth onun kellesini zamanında uçuracak kadar cesur olabilecek mi?” - Salon.com

2013 yılında filmi gösterime girecek olan bu kitabı okuduktan sonrada içeriğiyle ilgili fikirlerimi sizlerle paylaşıcağım.

0
0
0
Yorum Yaz